Kodanikukaitse

15.06.17
Eestis on üks hädaabinumber 112 kiirabi, päästjate ja politsei kutsumiseks

Kui vajad kiiresti abi, helista kohe hädaabinumbril 112 ja Sulle vastab Häirekeskus.

Häirekeskus võtab vastu kõik hädaabikõned numbril 112 ning Häirekeskusest saadetakse välja kogu vajalik abi - kiirabi, päästjad ja politsei.
 

Kiirabi

Kambja valda teenindab haiglaeelse erakorralise meditsiiniabiga SA Tartu Kiirabi, kelle lähimad kiirabibaasid asuvad Tartus (sh reanimobiil),  Elvas, Otepääl ja Põlvas.
 

Politsei

Kambja vald jääb Politsei- ja Piirivalveameti  Lõunaprefektuuri piirkonda. Kui soovid anda oma panuse kohaliku elu turvalisuse tõstmiseks ning hakata abipolitseinikuks, siis võta ühendust politseiga aadressil http://www.abipolitseinik.ee/.

AmetikohtAmetniku nimiTelefonE-postLisainfo
Piirkonna politseinikAnti Peiponen513 2744anti.peiponen@politsei.eeRiia 132, 50096 Tartu

 

Pääste

Kambja vald asub Päästeameti Lõuna Päästekeskuse piirkonnas. Lähimad kutselised päästekomandod asuvad Tartus, Elvas, Põlvas ja Otepääl. 

Päästealase ennetusega tegeleb ka valla päästekorraldaja, kes on ka Kambja vabatahtliku päästekomando pealik. Kui soovid anda enda panuse kohalikku vabatahtlikku päästekomandosse, siis võta ühendust päästekorraldajaga.

AmetikohtAmetniku nimiTelefonE-postLisainfo
PäästekorraldajaJüri Toomiste741 6333, 5394 3164Juri.Toomiste@kambja.eeVastuvõtt:
K, N 10 – 12

Puhkusel 12.-30.06


Kaitseliit

Kaitseliit on paramilitaarne organisatsioon, mille liikmed õpivad kaitsma Eestit nii sõjaolukorraks kui ka loodus- vm katastroofi korral. Samuti osalevad paljud kaitseliitlased abipolitseinikena siseturvalisuse tagamisel. Kui tahad muuta turvalisemaks oma kodutänavat, oma küla, oma linna, oma Eestit - siis on Kaitseliit Sinu jaoks õige koht.

https://liitu.kaitseliit.ee/