« Tagasi

Lugupeetud Kambja valla elanik!

Annan teada, et on käimas huviliste kirjapanek programmi Internet Koju, mille eesmärk on tuua kiire internetiühenduse kaabel koju kõigile soovijatele Tartu maakonna Kambja valla igas paigas.

Valguskaabli saab tellida kõigisse Tartu maakonnas Kambja vallas asuvatesse hoonetesse – olenemata sellest, kas need asuvad maal või alevikus. Ühenduse saavad nii erakliendid kui ettevõtted ja organisatsioonid. Kiiret ühendust soovitan kindlasti taotleda ka neil, kel internet praegu kasutuses läbi mobiilivõrgu või vasest kaabli. Valguskaablivõrk annab palju kiirema ja töökindlama ühenduse.

Projektiga ei saa liita hooneid, kus on valguskaabel juba olemas või kuhu juba plaanitakse valguskaabel vedada.

Projekti rahastatakse suures osas riigieelarvest, seetõttu on liituja ühekordne kulu ainult 150 eurot. Samas juhin tähelepanu, kui soovite ka teenuseid tarbida, siis selle eest tuleb eraldi tasuda ettevõttele, kelle käest teenuse tellite. Projekti käigus ette nähtud liitumistasu on küllaltki sümboolne - üksiku projekti raames valguskaabli majja tellimine võib maksta 10 000 eurot ja enamgi. Nii võib eeldada, et valguskaabli majja vedamine tõstab kogu kinnisvara hinda oluliselt rohkem kui 150 eurot.

Lisaks internetile saab kaabli kaudu tarbida ka teisi teenuseid nagu televisioon, telefon, valveteenus jms. Valguskaabli olemasolu tagab võimaluse nii täna kui tulevikus muretult vaadata kõrge kvaliteediga telepilti, teha kõrge resolutsiooniga videokõnesid ja edastada valvekaamerate pilti üle interneti. Kiire ja stabiilne internetiühendus võimaldab teha kaugtööd ning vahetada infot läbi pilveteenuse.

Soovitan kõigil, kes on kiiret ühendust võimaldavast valguskaablist huvitatud, panna end enne septembri lõppu kirja veebilehel internetkoju.ee. Nii tekib huviliste hulgast ülevaade. Kui soovijate arv jääb väikseks, siis projekti ei käivitata ning Tartumaa jääb sellest võimalusest ilma. Seega palun endast märku anda, seda enam, et kirjapanek ei too kohustust liituda ega maksta tasu.

Vaata ka: internetkoju.ee

 

Ivar Tedrema

Vallavanem

 

Projekti realiseerib Eesti Andmesidevõrk MTÜ

Esindaja: Raivo Tammiksaar, telefon: +372 6 225 237, e-post: info@eestiandmeside.ee


Statistika

Rahvaarv: 2586
Pindala: 189,2 km²
Suurim asula: Kambja alevik (628)
Koole: 4
Lasteaedu: 2
Külasid: 30
Huvikoole: 1